انواع کلاه ها

انواع کلاه ها

دانستن اینکه از کجا شروع کنید ممکن است با توجه به انواع مختلف کلاه های موجود چالش برانگیز باشد. اگر تنوع کلاه های موجود باعث می شود کمی احساس ناراحتی کنید، این راهنمای سبک کلاه را بررسی کنید. اگرچه انواع کلاه ها در طول زمان تکامل یافته اند، ظاهر کلاه خاصی به دلیل خوبی دوام آورده است.همانطور که ما 37 نوع مختلف نام کلاه را تجزیه می کنیم، مطمئناً سبکی را که دوست دارید پیدا خواهید کرد!

چند نوع کلاه وجود دارد؟

از همیشه، کلاه ها هم به عنوان یک اکسسوری کاربردی و هم به عنوان یک اکسسوری مد روز عمل کرده اند. تاریخچه بسیار طولانی دارد و همانطور که در سراسر جهان گسترش یافته است، توانسته است خود را با فرهنگ های متعدد، مناطق جغرافیایی، روند مد و تفاوت های نسلی وفق دهد. این امکان را فراهم کرد تا طیف وسیعی از انواع کلاه در بازار به فروش برسد.نوعی کلاه یا روسری که بسیار محکم نصب می شود. گرما فراهم می شود، اشعه خورشید از چشم جلوگیری می کند، و البته، این یک اکسسوری مد روز است. بیشتر اینها از پارچه‌های بافته شده و بافتنی، با استفاده از تمام الیاف اولیه، و همچنین مواد دیگر مانند خز، لاستیک، سنگ‌فرش، چوب و غیره ساخته می‌شوند. ده ها، و این حتی بدون در نظر گرفتن رایج ترین نقوش طراحی در طول تاریخ است.

انواع مختلفی از نام های کلاه در اندازه ها و اشکال مختلف موجود است. در این فعالیت کلاه‌های غیرمعمولی مانند کاسه‌زن، قایق‌ران، برت‌ها یا سایر کلاه‌ها . بیایید روی سبک‌های مختلف کلاه‌ها تمرکز کنیم که برای شخصی‌سازی تیم شما مناسب‌تر هستند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های منحصر به فرد هر یک از انواع مختلف کلاه، ادامه مطلب را بخوانید.

کلاه اسکوت

بر خلاف کلاه پیچک و تخت، کلاه آسکوت دارای کانتور تاج گردتر است و اغلب سفت تر است و از پشم یا نمد ساخته می شود.

کلاهک اپل

کلاه روزنامه فروشی، که در پایین صفحه به تفصیل آمده است، در اصل نسخه بزرگتری از کلاهک اپل است. دارای هشت پانل است و با یک دکمه دوخته شده در بالا تکمیل می شود.

کلاه ساحلی

کلاه های ساحلی که اغلب کلاه آفتابی نامیده می شوند، برای روزهای آفتابی در فضای باز طراحی شده اند. برای تسکین گرمای روز، این نوع کلاه لبه دار محبوب از مواد سبک مانند نی یا رافیا ساخته شده است. شاید ضروری ترین، لبه های دور و پهن کلاه آفتابی از پوست شما در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند. کلاه‌های ساحلی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که هم شیک و هم کاربردی باشند، بنابراین از موادی ساخته شده‌اند که به سرعت خشک می‌شوند و می‌توانند در شن یا کیف ساحلی شماجا شوند

کلاه بره Berets

در منطقه باسک، که بین جنوب فرانسه و شمال اسپانیا قرار دارد، نوع کلاه بره برای اولین بار در قرن هفدهم ظاهر شد. به دلیل کوه‌های پیرنه که در آنجا قرار دارند، کلاه‌ها هنوز هم اغلب در این منطقه پوشیده می‌شوند.ه عنوان کلاه نقاش یا کلاه هنرمندان نیز شناخته می شوند، می توانند از پشم، پنبه یا مواد مصنوعی ساخته شوند (ما فقط از پشمی استفاده می کنیم که عاری از هر گونه آزمایش حیوانی باشد). این کلاه گرد، نرم و کمی پف کرده علاوه بر ظاهر سنتی فرانسوی، از گرما و سرما محافظت می کند.

کلاه قایقران

کلاه قایق‌ران که اغلب کلاه کفگیر نامیده می‌شود، یک مدل سرپوش تابستانی است که در دهه‌های 1800 و 1900 به اوج محبوبیت رسید. کلاه کفگیر سنتی از نی ساخته شده است و دارای بالای صاف، لبه کوچک تا متوسط ​​و نواری است که دور تاج آن پیچیده شده است. کلاه‌های قایق‌ران ظاهری کلاسیک دارند که آن‌ها را به انتخابی فوق‌العاده برای کلاهی در هوای گرم تبدیل می‌کند که می‌تواند در دریاچه و در محیط‌های رسمی‌تر استفاده شود.Conner Hats طراحی کلاه قایقران را به روز کرده است تا هم نیازهای عملی و هم مد روز را برآورده کند. ما کلاه‌های قایق‌ران و کفگیر را با استفاده از مواد سازگار با محیط زیست ساخته‌ایم که سریع خشک می‌شوند، مقاوم در برابر آب هستند و برخی حتی شناور هستند!

کلاه بوهو

کلاه های بوهو یکی از محبوب ترین کلاه های فلاپی هستند که از مد ساده و هیپی دهه 1960 الهام می گیرند. این مدل کلاه لبه پهن، که می‌توان آن را بالا یا پایین پوشاند، برای روحیه آزاد که به دنبال کلاه جشنواره موسیقی جدید است، ایده‌آل است. نوع کلاه بوهو برای انواع شکل‌های صورت مناسب است، زیرا در رنگ‌ها و اندازه‌های لبه‌های مختلف عرضه می‌شود. علاوه بر این، برای دوستداران کلاه که دائماً در حال حرکت هستند، کلاه های فلاپی محافظت عالی در برابر آفتاب را ارائه می دهند.

کلاه بولر

کلاه‌های بولر که ریشه در بریتانیا از دهه 1800 دارند، به عنوان راه‌حلی برای مشکل کلاه‌های بالایی که در هنگام اسب‌سواری خیلی زود از تن جدا می‌شدند، ساخته شدند. کلاه های دربی که گاهی اوقات به عنوان بولر شناخته می شوند، به زودی در ایالات متحده پذیرفته شدند. در جنوب غربی آمریکا، جایی که اسب‌سواری و سایر فعالیت‌های بدنی کلاه‌های بالا را نامناسب می‌کردند، کلاه‌های دربی به همان دلیلی که کلاه‌های بولر در بریتانیا رایج بودند، مفید بودند. نمد محکمی که برای ایجاد این نوع کلاه مستحکم استفاده می شود لبه کوتاه تری دارد. کلاه‌های بولر پس از مشهور شدن بر سر چارلی چاپلین، امروزه همچنان یک طرح کلاه جاودانه هستند.

کلاه بمب افکن

گوش‌های بزرگ و بندهای چانه روی اینها برای استفاده در شرایط بسیار سرد طراحی شده‌اند. داخل آنها با خز برای عایق پوشانده شده است و قسمت بیرونی نمد. این گونه کلاه ها اغلب بدون لبه و لبه های چشمی اضافی برای گرم نگه داشتن پیشانی دارند.

کلاه کلوش

کلاه های کلوش که اغلب به عنوان کلاه های فلپر شناخته می شوند، نوعی کلاه پشمی نرم و دنج هستند. آنها تزئیناتی در اطراف تاج دارند و در رنگ های مختلف برای هر مدی موجود هستند.

کلاه رویداد

جشن تولد بدون کلاه مهمانی ناقص خواهد بود! اگرچه امروزه این کلاه های کاغذی بسیار مقرون به صرفه هستند، اما قبلاً کالاهای گران قیمتی بودند. فراعنه مصر و پادشاهان و ملکه های قرون وسطی همگی تاج های مخروطی متمایز بر سر می گذاشتند. به دلیل این تمایز، طرفداران آنها ممکن است به راحتی آنها را نجیب تشخیص دهند.

کلاه قرمز منگوله دار

سبک کلاه قرمز منگوله دار،از مراکش سرچشمه گرفته است و امروزه به طرز شگفت انگیزی رایج است. با تشکر از «دکتر. چه کسی، اخیراً محبوبیت پیدا کرده است. شکل استوانه‌ای مخروطی دارد و بیشتر به رنگ قرمز دیده می‌شود. نوک به طور کلی شامل یک منگوله است.

کلاه های مجذوب کننده

پس از عروسی سلطنتی، مجذوبان بازگشت قابل توجهی داشتند و فروشندگان نتوانستند تقاضا را تامین کنند. اکسسوری که به عنوان مجذوب کننده شناخته می شود، کلاهی به سبک پیشانی بند است که می تواند به اندازه یک کمان در بالای سر بند یا به اندازه ای که کاربر انتخاب می کند پیچیده و بزرگ باشد. آنها را می توان به عنوان “کلاه کوکتل” نیز نامید، اما تمایز اصلی این است که آنها یا به مو کوتاه می شوند یا با هدبند پوشیده می شوند.

کلاه قمار

طراحی این کلاه تلفیقی از مد غربی و بیرونی است. کلاه های قمار در طیف گسترده ای از مواد کلاه هستند و تاج بیضی شکل قابل تشخیصی دارند. بنابراین برای انواع رویدادها و شرایط آب و هوایی مناسب هستند. کلاه قمار یک کلاه شیک است که بسیار راحت است و محافظت عالی در برابر آفتاب دارد.

کلاه هامبورگ

آیا به کلاه پدرخوانده نیاز دارید؟ سبکی که شما به دنبال آن هستید کلاه هومبورگ است. کلاه هومبورگ که توسط آل پاچینو در پدرخوانده معروف شد، به عنوان کلاه گانگستری نیز شناخته می شود. فرورفتگی وسط برجسته در تاج این نوع کلاه ها تشخیص آنها را ساده می کند. کلاه های ساخته شده در هومبورگ شکلی بیضی شکل با دو طرف خمیده دارند. هر لباسی ممکن است با این ظاهر پیچیده بالا رود.

کلاه کپ

کانر هتس، یک شرکت استرالیایی که توسط پدر و پسری اداره می شود، به زبان ساده، متخصص کلاه های بیرونی است. افراط‌های شدید بک استرالیا برای مدل کلاه استرالیایی طراحی شده است. کروکودیل داندی باعث محبوبیت سبک کلاه استرالیایی شد، اما ساختار سخت آن فراتر از زیبایی شناسی است. لبه عریض کلاه پشتی در جلو و عقب فرو می‌رود و بیشترین محافظت ممکن را در برابر آفتاب به کاربر می‌دهد. کلاه های بیرونی از مواد بادوام مانند چرم و پنبه ساخته می شوند.

کلاه مغزی

کلاه‌های مغزی، که دارای تاج گرد و متمایز هستند و از مواد قابل تنفس (معمولاً کاه) تشکیل شده‌اند، برای اولین بار به عنوان کلاه ایمنی برای ارتش‌های فعال در مناطق گرمسیری ساخته شدند. این سبک کلاه معمولی در سفرهای سافاری و اکتشافات استوایی است و همچنین گاهی اوقات در کارمندان خدمات پستی در ایالات متحده دیده می شود.

کلاه Steampunker

کلاه‌های استیمپانک، سبکی از دوران ویکتوریا، به اختراع ماشین‌های بخار و شکوه و جلال پوشاک ویکتوریایی در قرن نوزدهم افتخار می‌کنند. به‌عنوان یک بیانیه مد مستقل، کلاه‌های استیمپانک در حال بازیابی جذابیت هستند. برای ایجاد انواع کلاه های چشم نواز و متمایز، مد استیمپانک دندانه ها، زنجیر و توری را به طرح های کلاه سنتی مانند کلاه های بالا و کاسه زنی اضافه می کند.

کلاه کامیون دار

کلاه های کامیون دار، از نسل کلاه های بیسبال مد روز، تقریباً شبیه کلاه های بیسبال هستند، به استثنای دو تکه پارچه جلویی که با پانل های مشبک پوشانده شده اند. کلاه های کامیون دار، طرحی از کلاه که جذابیت گسترده ای را به خود جلب کرده است، اغلب از طریق گیره ها در امتداد بند پشتی قابل تنظیم هستند.

کلاه مردانه استوانهای

نماد درخشان طبقه واقعی. احتمالاً شناخته شده ترین سبک کلاه، کلاه بالایی است. در دهه 1800، مرفه ترین افراد جامعه از کلاه های بالایی استفاده می کردند که دارای تاج های بلند و لبه های باریک بود.

کلاه وسترن

این طرح سنتی از جنوب غربی آمریکا دارای لبه بسیار گسترده ای است که برای محافظت از چهره شما در برابر عناصر ساخته شده است. کلاه‌های سنتی کابوی و دختر گاوچرانی، که اغلب لبه‌ای دارند که از طرفین بالا می‌رود، در درجه اول برای استفاده عملی طراحی شده‌اند. برای اهداف مختلف، کلاه های غربی از طیف وسیعی از مواد ساخته می شوند. یکی از بهترین انواع سرپوش برای روزهای بارانی در مزرعه، کلاه های کابوی ضد آب است. برای روزهای گرم و پر گرد و غبار وسط تابستان، کلاه های سبک وزن کاهلی دختر گاوچران بهترین انتخاب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *