لباس مناسب هر فرم بدن

لباس مناسب هر فرم بدن

لباس مناسب هر فرم بدن

اندام هر شخصی منحصر به خود اوست و در تمام موارد زیباست، ولی ما می توانیم لباس مناسب هر فرم بدن را بیابیم و با پوشیدن لباس به شکلی صحیح، تعادلی درعیوب ظاهری بدنمان ایجاد کنیم.

در واقع با دانستن نکاتی راجع به اندام ها و لباس ها، می توانیم تمرکز و توجه را از نقطه ای از اندام که نمای مناسبی ندارد، دور کنیم.

فهرست این مقاله:

1- پوشش مناسب برای اندام مستطیل شکل

2- پوشش مناسب برای اندام گلابی شکل

3- پوشش مناسب برای اندام سیبی شکل

4- پوشش مناسب برای اندام ساعت شنی

5- پوشش مناسب برای اندام مثلث وارونه

6- پوشش مناسب برای اندام لوزی شکل

7- پوشش مناسب برای اندام بدنی لاغر

8- پوشش مناسب برای اندام آبنبات چوبی

لباس مناسب هر فرم بدن

پوشش مناسب برای اندام مستطیل شکل

این گونه اندامها مربوط به افراد خوش شانسی است که می توانند هر مدل لباسی را بپوشند.موارد زیرراهکارهایی است که می توانند در بهترنمایان شدن ظاهر شما سودمند باشند. ولی باید بدانید که اینها قانون محض نیست.

لباس های مناسب برای اندام مستطیل شکل

تاپ های تیوپی یا لباس های پولکی برای شما جذاب به نظر می رسند. آنها نه تنها با فرم بدن شما مطابقت دارند بلکه ویژگی های شما را نیز برجسته می کنند. یک کمربند زیبا و شیک به همراه یک لباس تیوپی خیره کننده خواهد بود. این همچنین به شما کمک می کند تا یک شبح ساعت شنی باریک و جذاب ایجاد کنید. آنهایی که اندام کامل و منحنی دارند باید کمربندهای پهن بپوشند تا توجه را به کمر قوز کرده خود جلب کنند. می توانید رنگ های روشن بپوشید و بافت ها و برش های مختلف را امتحان کنید.

لباس هایی که کمر شما را برجسته می کند نپوشید. از پوشیدن لباس های سفت و بی شکل خودداری کنید. اگر فریم ریزه ای دارید، از بستن کمربند پهن خودداری کنید زیرا می تواند شما را کوتاهتر از حد معمول نشان دهد.

لباس‌هایی که رنگ‌های بسیار روشن یا تیره در قسمت‌های پایین دارند، می‌توانند اندام شما را زیباتر کنند، زیرا توهم شکل ساعت شنی را ایجاد می‌کنند.

لباس‌هایی با برش‌های بیرونی مانند برش‌های متقارن کوچک در اطراف کمر یا شکاف‌های پا، توجه را از فرم بدن صاف شما دور می‌کند و بر فرم بدن زنانه‌تان تأکید می‌کند.

لباس های مناسب برای اندام مستطیل شکل

شلوارهای مناسب برای اندام مستطیل شکل

شلوارهای کمر بلند برای خانم‌های سایز بزرگ با این فرم بدن توصیه می‌شود، زیرا شلوارهای کمر کوتاه می‌توانند باعث بزرگ‌تر نشان دادن قسمت میانی شما شوند. از طرف دیگر، شلوار هویجی کمر بلند یا جین مامان، پا را از نظر بصری کشیده و به دلیل شل بودن دور ران، کمر را باریکتر نشان می دهد.

شلوار جین بوت‌کات یا کالوت‌هایی که در قسمت پایین تناسب پهن‌تری دارند، تا زمانی که تناسب بیشتری در اطراف کمر داشته باشند، قسمت میانی شما را باریک‌تر نشان می‌دهند.

ترکیب یک شلوار جین باریک با یک بلوز گشاد ظاهر متعادل تری به شما می دهد. برای داشتن ظاهری شیک تر، می توانید تاپ خود را داخل شلوار خود قرار دهید و کمی آن را بیرون بکشید تا گشاد و غیررسمی به نظر برسد. این به بالاتنه شما فرم بیشتری می دهد و می توانید با یک کمربند آن را تقویت کنید که فرم بدنی عالی به شما می دهد.

شلوارهای مناسب برای اندام مستطیل شکل

پوشش مناسب برای اندام گلابی شکل

لباس مناسب اندام گلابی باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. اگر شما هم اندام‌تان گلابی‌شکل است و دوست دارید بدانید چه لباس‌هایی شما را زیباتر جلوه خواهد داد، این قسمت برای شماست.

لباس های مناسب برای اندام گلابی شکل

تاپ های یقه اسکوپی و یقه قایقی روشن بپوشید. این باعث می شود شانه های شما پهن تر به نظر برسند. برای برجسته کردن ظاهر باید از دستبندها و اکسسوری های زیبا استفاده کرد. همچنین، از سوتین پوش آپ یا سوتین بالشتک دار استفاده کنید تا بالاتنه و پایین بدنتان متعادل به نظر برسد. از پوشیدن لباس های بادکنکی، شلوارهای سیگاری و دامن های تنگ خودداری کنید.

رنگ‌های روشن، الگوهای برجسته، جزئیات و تزیینات اطراف سینه و شانه‌ها توجه را به سمت بالاتنه و دور از باسن‌های پهن‌تر جلب می‌کند. راه راه های افقی نیز استراتژی خوبی برای برجسته کردن بالاتنه است. بالاتنه نباید از باسن فراتر رود زیرا این امر باعث می شود باسن بازتر به نظر برسد. تاپ های برش خورده را انتخاب کنید که به کمر ختم می شوند یا تاپ هایی که به خط باسن ختم می شوند. قرار دادن پیراهن در قسمت پایین به برجسته کردن فرم بدن شما کمک می کند.

تی‌شرت‌هایی که بین دو نیمه بالا و پایین تنه تعادل برقرار کند و شکل کمر را محو نکند عالی هستند. مخصوصا اگر در قسمت کمر چسبان باشند.

لباس های مناسب برای اندام گلابی شکل

شلوارهای مناسب برای اندام گلابی شکل

شلوار مناسب برای فرم بدن گلابی، پایین تنه را به حداقل می رساند و باسن را برجسته نمی کند. تناسب آرامی را انتخاب کنید که مستقیماً از پهن ترین قسمت لگن به پایین بیفتد. شلوار باید کمر وسط یا بلند باشد تا در کمر مشخص بغل شود. شلوارهای کمر کم که درست زیر کمر قرار می گیرند، باسن را بیشتر برجسته می کند. رنگ‌های تیره‌تر، خطوط تمیز و دوخت‌های ساده را انتخاب کنید تا توجه را به پایین‌تنه جلب نکنید. از تزیینات خودداری کنید – بدون حلقه کمربند، چین، چین، جیب بزرگ، الگو یا چرخش. همچنین، از شلوارهای نازک و مدل‌هایی که در قسمت پایین باریک می‌شوند، خودداری کنید. اینها باسن پهن تر شما را برجسته می کند.

در شلوار جین باید قد بلند و صاف، بوت‌کات، شلوار برش یا گشاد باشد. تناسب آرام بهترین عملکرد را دارد. برای جلوگیری از جلب توجه به قسمت پایین تنه، جین تیره را انتخاب کنید. از شلوارهای لاغری که به باسن و ران ها می چسبد خودداری کنید، زیرا باعث جلب توجه به این ناحیه می شود. همچنین از جیب‌های بزرگ کناری و پشتی و همچنین جین‌های پریشان، روتاپ‌ها و سایر تزیینات روی شلوار جین دوری کنید. اینها توجه را به پایین تنه شما جلب می کند و نیمه بالایی شما را کوچکتر نشان می دهد.

شلوارهای مناسب برای اندام گلابی شکل

پوشش مناسب برای اندام سیبی شکل

ازآنجاکه افرادِ دارای اندام سیب‌شکل، قفسه سینه بزرگ و بالاتنه عریضی دارند و کمرشان شکل خاصی ندارد، سنگین‌وزن به نظر می‌رسند. برای ایجاد تعادل در بالاتنه و پایین‌تنه باید لباس‌هایی بپوشید که به پایین‌تنه انحنا و پری بیشتری بدهد و در عوض تمرکز را از روی کمر و ناحیه میانی بردارد. 

لباس های مناسب برای اندام سیبی شکل

برای دور کردن چشم از قسمت میانی و به سمت سینه و شانه‌ها، پیراهن‌ها باید ناحیه دوم را در حالی که به خوبی روی شکم می‌چرخند برجسته کنند. پیراهن هایی با تزئینات دور گردن و شانه ها را انتخاب کنید تا آنها را برجسته کنید. یکی دیگر از گزینه‌های خوب، تاپ‌هایی است که به دور کمر طبیعی شما می‌پیچند و در ناحیه باسن گشاد می‌شوند. این باعث می شود شکم بزرگتر پنهان شود. اگر می‌خواهید مقداری وزن اضافی را در اطراف قسمت میانی پنهان کنید، می‌توانید به دنبال تاپ‌هایی با خطوط مورب، چاپ‌های بزرگ و بافت باشید. اینها برای پنهان کردن بهتر از رنگهای ثابت هستند. بالاتنه خود را در قسمت پایینی خود قرار ندهید و مطمئن شوید که آنقدر بلند است که شکم را بپوشاند. ترجیحاً باید به زیر خط باسن ختم شود. از تاپ‌های برش و پیراهن‌های تنگ که باعث برجسته‌تر شدن ناحیه شکم می‌شوند، خودداری کنید. همچنین از جزئیات و تزیینات اطراف ناحیه میانی دوری کنید تا توجه اضافی به این ناحیه جلب نشود. در نهایت، از تاپ هایی که به بالای خط باسن ختم می شوند دوری کنید زیرا این کار باعث می شود بالاتنه بزرگتر به نظر برسد.

لباس های مناسب برای اندام سیبی شکل

شلوارهای مناسب برای اندام سیبی شکل

شلوار برای اندام سیبی شکل باید به گونه ای باشد که پایین تنه را به حداقل برساند. شلوارهای گشاد و روان برای فرم بدن سیبی بسیار جذاب هستند زیرا قسمت میانی پهن‌تر را با پاهای باریک‌تر متعادل می‌کنند. جیب‌های برجسته پشتی و/یا کناری، انحناهایی را به باسن‌تان اضافه می‌کنند، مانند جیب‌های روی شلوار باری. شلوار باید جلوی صاف داشته باشد و به بدن نچسبد. قد بلند تا متوسط ​​با کمربند پهن خوب است. شلوارهای چسباننده به پهلو برای جلوگیری از حجیم شدن بیشتر در اطراف شکم عالی هستند.

مدل‌های جین ساده در بوت‌کات، ساق پهن یا گشاد بهترین هستند. اینها پاهای اغلب باریک را با ناحیه پهن‌تر تنه متعادل می‌کنند. بدون هیچ جزئیاتی به خطوط تمیز پایبند باشید. رنگ های تیره در شلوار جین بهترین کارایی را دارند.

شلوارهای مناسب برای اندام سیبی شکل

پوشش مناسب برای اندام ساعت شنی

نحنای کمر افرادی که اندام ساعت شنی دارند، کاملا مشخص است و بدن‌شان به‌طور طبیعی متناسب است. بنابراین آنها باید لباس‌هایی بپوشند که این ظاهر را حفظ کرده و روی کمرشان تاکید و توجه بیشتری داشته باشد.

لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی

به دنبال پیراهنی باشید که کمر شما را برجسته کند و ظاهر متعادل شکل ساعت شنی را حفظ کند، یعنی تاپ‌ها باید متناسب باشند. آنها باید از ناحیه کمر بدون افزایش حجم به سینه شما فشار بیاورند (مگر اینکه سینه کوچکتری داشته باشید). تاپ های کمربند و تاپ های بسته بندی شده برای برجسته کردن کمر عالی هستند. اگر می‌خواهید تأکید بر باسن‌های انحنادار خود را از بین ببرید، تاپ‌هایی را انتخاب کنید که درست تا باسن شما امتداد دارند. این کمک می کند تا از منحنی ها عبور کنید و لاغرتر به نظر برسید.

لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی

شلوارهای مناسب برای اندام ساعت شنی

شلوار برای فرم بدن ساعت شنی باید با بقیه بدن و لباس متعادل باشد. همیشه شلوار را با تاپی که می پوشید هماهنگ کنید. شلوارهای گشاد و گشاد که مستقیماً روی زمین قرار می گیرند بهترین هستند. شلوارهای کمی مخروطی، بوت برش یا شلوار گشاد نیز خوب هستند. شلوار باید کمر وسط باشد. مدل های کم کمر باعث گشاد شدن باسن می شود. از چین‌ها، دارت‌ها و تزئینات یا جیب‌های اطراف باسن خودداری کنید. شلوار خود را در سمت باریک‌تر نگه دارید(شکل 2)، نه خیلی گشاد یا خیلی گشاد.

شلوارهای مناسب برای اندام ساعت شنی

پوشش مناسب برای اندام مثلث وارونه

این افراد شانه‌های پهن‌تری دارند و به همین دلیل قسمت بالایی بالاتنه حجیم‌تر است، بنابراین برای ایجاد تعادل، باید لباس‌هایی بپوشید که پایین‌تنه باریک‌تر را حجیم‌تر نشان دهد. 

لباس های مناسب برای اندام مثلث وارونه

پیراهن‌هایی که شکل بدن مثلثی معکوس دارند باید بر روی کمر تاکید داشته باشند و قسمت بالایی و شانه‌های پهن را پایین بیاورند. خطوط صاف ساده، تاپ‌های به‌سبک بسته‌بندی، شکاف‌های روی کمر یا لایه‌بندی روی باسن عالی هستند. برای حجم دادن به ناحیه باسن، به دنبال پیراهن هایی باشید که از کمر تا باسن گشاد می شوند تا توهم شکل را ایجاد کنند. تاپ ها باید از خط باسن امتداد داشته باشند تا توجه را از شانه ها دور کند. پیراهن‌هایی را با رنگ‌های تیره‌تر از لباس‌های پایین‌تان انتخاب کنید و پیراهن‌ها را بدون یقه یا یقه‌های خیلی کوچک نگه دارید تا بالاتنه را کمرنگ‌تر کنید. از پیراهن‌های بریده‌شده که به کمر و جزئیات یا تزیینات اطراف بالای تنه و ناحیه شانه ختم می‌شوند، خودداری کنید.

پوشش مناسب برای اندام مثلث وارونه

شلوارهای مناسب برای اندام مثلث وارونه

هر سبکی که به خط پایین و ساق پا برجسته و حجم می دهد برای مثلث معکوس عالی است. شلوارهای گشاد، شلوارهای گشاد، رزمی، پالازو، فلرها، کولوت ها، پاهای گشاد و شلوار حرمسرا نمونه های خوبی هستند. برای جلب توجه به پاهایتان، شلوارهایی به رنگ روشن یا روشن انتخاب کنید. و جزئیات زیادی را اضافه کنید – مانند جیب‌ها، تزئینات روی جیب‌های پشت یا جلو، طرح‌ها و طرح‌ها، برای افزایش حجم باسن. اگر می خواهید شلوارهای باریک تری بپوشید، شلوارهای راسته و به سبک سیگاری را انتخاب کنید – این شلوارها بهتر از شلوارهای لاغر ظاهر شما را متعادل می کنند.

شلوار جین باید به قسمت پایین و باسن ابعاد اضافه کند تا شانه ها باریک تر به نظر برسند. هر سبکی که از روی زانو گشاد می‌شود عالی است – مانند شلوار جین بوتلگ، گشاد، مدل دوست پسر و شلوار جین گشاد برای ایجاد توهم شکل. تناسب باریک و صاف نیز تا زمانی که دارای نوعی جزئیات باشند، مشکلی ندارند. شلوار جین با جزئیات اطراف باسن، پایین و ران‌ها، مانند جیب‌های پشت، جیب‌های جلو، شستشوهای مختلف، پارگی‌ها، ناراحتی‌ها و تزیینات، برای کشیدن چشم به سمت پایین بسیار عالی هستند. شلوار جین را با رنگ های روشن تر از تاپ خود انتخاب کنید تا توجه را از شانه های خود دور کنید. از شلوارهای جین تنگ، مدل‌های ساده و رنگ‌های تیره‌تر که توجه را از پایین تنه شما دور می‌کنند، خودداری کنید.

شلوارهای مناسب برای اندام مثلث وارونه

پوشش مناسب برای اندام لوزی شکل

برای شروع، لباس پوشیدن برای اندام لوزی یا الماسی شامل متعادل کردن شانه های پهن و باسن کوچک و در عین حال تأکید بر کمر است. از آنجایی که شکل های بدن لوزی شانه ها نسبت به باسن ها کوچک تر هستند، ایجاد توهم فرم متعادل تر ضروری است.

لباس های مناسب برای اندام لوزی شکل

کلید خوب لباس پوشیدن ایجاد یک تعادل فوق العاده با سینه شما خواهد بود. این کار باعث می شود که کمر زیبا به نظر برسد. همچنین می توانید به دنبال لباس هایی باشید که دارای انحنا هستند. تاپ و لباس‌های کمربند دار، تاپ‌های آستین دار روان که دور باسن جاری می‌شوند، آستین‌های بال‌دار، شلوار جین تیره، تاپ‌های بدون بند یا سرشانه، دامن‌های راست، شلوارهای برش چکمه و برش مستقیم، کت‌های شانه‌دار با ساختار مناسب. و پیراهن، کمربندهای پهن، گوشواره ها و گردنبندهای درشت، کفش های پاشنه بلند متوسط، و قاچ. پارچه هایی بپوشید که روی بدن جاری می شوند و به بدن نمی چسبند. بنابراین پارچه هایی مانند ژرژت، پلی پنبه، پنبه نرم را انتخاب کنید و از پارچه هایی مانند کش بافی خودداری کنید.

لباس های مناسب برای اندام لوزی شکل

شلوارهای مناسب برای اندام لوزی شکل

خانم هایی با این فرم بدن باید شلوارهایی بپوشند که صاف افتاده باشد و به قسمت میانی توجهی نداشته باشند.استفاده از کمربندهای فانتزی یا شلوارهای دور کمر جمع شده خودداری کنید. اگر شلوار باریک یا متناسب می پوشید، یک مدل کش داریا کمر کش را انتخاب کنید که به راحتی روی شکم شما بنشیند. می توانید به سراغ شلوارها و دامن هایی بروید که لاغرتر به نظر برسید. از آنجایی که ساق پاهای زیبایی دارید، سعی کنید آنها را به رخ بکشید!

شلوارهای مناسب برای اندام لوزی شکل

پوشش مناسب برای اندام بدنی لاغر

در این قسمت می خواهیم لباس های مناسب برای افراد لاغر را معرفی کنیم، اینکه بهتر است افراد لاغر چه لباسی بپوشند تا اندام آنها متعادل و متناسب دیده شود.

لباس های مناسب برای اندام بدنی لاغر

لباس‌های رنگ روشن، تاپ‌های کمربند، تونیک و لباس‌های روان، تاپ‌های برش، بال خفاشی تاپ، پارچه روان، تاپ های یقه بلند با آستین های بالدار، دامن های بلند، دامن های مدادی، تاپ های بادکنکی، تاپ های پپلوم از جمله لباس های مناسب برای این فرم بدنی هستند. این افراد باید از پوشیدن تاپ لاغر یا لباس‌های تنگ خودداری کنند.

لباس های مناسب برای اندام بدنی لاغر

شلوارهای مناسب برای اندام بدنی لاغر

بهتر است از شلوار جین یا شلوار مخروطی تا مچ پا استفاده شود و از پوشیدن شلوار تیره و طرح‌های گلدار بزرگ خودداری کنند.  شلوار جذب و یا لگ باعث می‌شود لاغر بودن پاهای شما بسیار بیشتر از مقدار واقعی خود جلب توجه کند. شلوارهای دمپا گشاد نیز چون از قسمت‌های بالا جذب بوده و در قسمت پایین گشاد می‌شوند، برای شما چندان مناسب نیستند. لاغر بودن پا در قسمت‌های بالایی و گشاد شدن آن در قسمت پایین چندان جلوه زیبایی برای شما نخواهد داشت. می‌توانید از شلوارهای راسته، مام استایل و یا مام فیت استفاده کرده و آن را با یک تی شرت و یا مانتو زیبا ست کنید.

شلوارهای مناسب برای اندام بدنی لاغر

پوشش مناسب برای اندام آبنبات چوبی

زنانی که این شکل را دارند باید لباس‌هایی بپوشند که تمام نگاه را به سمت کمر ببرد. بیایید اطلاعات بیشتری کسب کنیم. تعداد بی‌شماری از افراد مشهور در لیست آبنبات چوبی هستند و البته که آنجلینا جولی نمونه‌ای عالی است.

لباس های مناسب برای اندام آبنبات چوبی

لباس‌ها و تاپ‌هایی بپوشید که باسن و شانه‌های شما را گشاد می‌کند: یقه‌های V شکل، شانه‌های بیرونی، یقه‌های قایقی، روکش‌ها، چاک‌های تا ران، پیراهن‌های مدادی، لباس‌های باریک و روان، کت‌های شبه چرمی، تاپ‌های پپلوم، کت‌هایی با کمربند.

از پوشیدن این موارد خودداری کنید:دامن ها و تاپ های گشاد و جعبه ای، دامن های بلند، گردنبندهای درشت،ژاکت های سنگین، لباس ها یا تاپ های امپراتوری، ژاکت های بولرو، و یقه های یقه اسکی

شلوارهای مناسب برای اندام آبنبات چوبی

شلوار های زنگوله ای یا دم پا گشاد، شلوار های گشاد یا پیلی دار،شلوار هایی که گشاد هستند و در مچ پا جمع می شوند، موارد مناسبی برای این افراد هستند.

شلوارهای پهن، پاهای افسانه‌ای اندام آبنبات چوبی را پنهان می‌کند .شلوار فاق‌کوتاه، جزئیات مربوط به لگن در شلوار و دامن و آستین‌های پفی به ایجاد منحنی در مناطقی که کمتر انحنا دارند، کمک می‌کند. همچنین باید از شلوارهای فاق‌بلند دوری کنید چون پاهای‌تان به طرز چشمگیری طولانی به نظر می‌رسد و بقیه شما به‌طرز فجیعی کوتاه به‌نظر می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *